احتمال سقوط قیمت دلار چقدر است؟

با توجه به اختلاف بالای قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی، پیش بینی می شود که قیمت دلار در روزهای آینده سقوط کند.

باربری تهران

به گزارش کاما پرس، امروز(دوشنبه ۶ مرداد)، صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای فروش به مردم با افزایش ۲۰۰ تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان داد و ستد می کنند، از سوی دیگر در بازار آزاد هم شاهد افزایش قیمت بودیم و دلار با رشد ۴۷۰ تومانی، ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان شد.
اما فارغ از اینکه قیمت ارز در بازار آزاد حدود ۳ هزار تومان گرانتر از صرافی های بانکی است، شاهد اختلاف بالای قیمت خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی هستیم و این موضوع یکی از نشانه‌هایی است که کارشناسان ارزی را به کاهش قیمت دلار در روزهای آینده امیدوار کرده است.
فعالان بازار معتقدند بازارساز به‌زودی با ورود جدی به بازار قیمت‌ها را برمی‌گرداند و شاید اتفاقی مشابه شهریور ۹۷ در انتظار بازار باشد، این موضوع حتی در کانال‌های دلالی ارز هم مطرح شده است و به خریداران هشدار می‌دهند که فعلاً در قیمت‌های بالا خرید ارز نداشته باشند چراکه حتماً ریزشی سنگین در راه است.
آخرین قیمت برخی ارزها

به گزارش تسنیم، طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با افزایش ۲۰۰ تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان درج شده است.
پوند امروز با افزایش ۱.۶۳ درصدی، از ۲۹,۷۰۷ (بیست و نه هزار و هفتصد و هفت ) تومان به ۳۰,۲۰۰ (سی هزار و دویست ) تومان رسید.
در بازار امروز لیر ترکیه نسبت به روز قبل، با ۴۷ تومان افزایش، ۳,۴۴۰ (سه هزار و چهارصد و چهل ) تومان نرخ گذاری شد.

منبع

 باربری تهران

خط ویژه تماس